Klaipėdos kriminalistai sulaikė du asmenis įtariamus ketinus platinti psichotropines medžiagas (Video)

Naujienos: Teisėtvarka , 2020-09-10 20:25
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos r.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (VPK KPONTV) pareigūnai su įkalčiais sulaikė asmenis, įtariama užsienio valstybėje įsigijusius psichotropines medžiagas ir kontrabandos būdu atgabenusius į Lietuvos Respubliką, turėdami tikslą jas platinti.
2020 m. rugpjūčio mėn. Skuode, Vilniaus gatvėje, Skuodo r. PK pareigūnai Klaipėdos kolegų prašymu sulaikė individualią veiklą vykdantį Skuodo rajono gyventoją. Asmens dalinės apžiūros metu pas jį rasta, įtariama, narkotinės medžiagos – kanapių.
Atlikus apžiūrą šio asmens automobilyje rasta apie 500 g (didelis kiekis), kaip įtariama, psichotropinės medžiagos – amfetamino bei kanapių.
Šis 27 metų amžiaus vyriškis teisėsaugai žinomas – 2015 metais jam buvo pareikštas įtarimas dėl kontrabandos bei neteisėto disponavimo narkotinėmis (psichotropinėmis) medžiagomis be tikslo jas platinti. 2020 metais jam pareikštas įtarimas dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.
Tęsiant tyrimo veiksmus gauta duomenų, kad, kaip įtariama, psichotropines medžiagas minėtas vyriškis, veikdamas kartu su vienoje iš uostamiesčio įmonių dirbančiu, anksčiau neteistu, 35 m. amžiaus vyru, gyvenančiu Klaipėdoje, užsisakydavo internetu iš užsienio valstybės. Šios medžiagos per kurjerių tarnybas buvo pristatomos į 35 m. amžiaus vyro negyvenamą sodybą Skuodo rajone.
Vienas iš įtariamųjų – 27 m. vyras, buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę, vėliau jam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, dokumentų paėmimas bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje. Kitam įtariamajam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyrius (ONKTS).
Už neteisėtą disponavimą dideliu narkotinių ar psichotropinių medžiagų kiekiu turint tikslą jas platinti baudžiama laisvės atėmimu nuo 8 iki 10 metų.
Už narkotinių, psichotropinių medžiagų gabenimą per Lietuvos Respublikos valstybės sieną nepateikiant muitinės kontrolei ar kitaip jos išvengiant arba neturint leidimo numatytas laisvės atėmimas nuo 3 iki 10 metų.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.

Video medžiaga:


  • © 2022 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN