Klaipėdoje sulaikytas dar vienas vyras įtariamas sukčiaujant iš senjorų išviliojęs pinigus

Naujienos: Teisėtvarka , 2020-09-23 04:33
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Klaipėdos r.
Klaipėdoje sulaikytas dar vienas vyras įtariamas sukčiaujant iš senjorų išviliojęs pinigus

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai nustatė ir sulaikė dar vieną asmenį, įtariamą sukčiavimu išviliojus pinigus iš garbaus amžiaus klaipėdiečių.
Rugsėjo 11 d., atlikus daug neviešo pobūdžio operatyvinių veiksmų, Klaipėdoje sulaikytas 1982 m. gimęs, net 15 kartų už vagystes, plėšimus bei sukčiavimą teistas vyras, įtariamas apgaulės būdu iš patiklių uostamiesčio senjorų išviliojęs įvairias pinigų sumas. Nusikaltimo nuosavybei tyrimo valdybos tyrėjai nustatė, jog sukčiavimo aukomis galėjo tapti net 12 asmenų, dar du galėjo tapti plėšimo aukomis. Visais atvejais naudotasi ta pačia sukčiavimo schema – iš pradžių, kaip įtariama, įkalinimo įstaigoje esantys įtariamojo bendrininkai paskambindavo piliečiams ir nurodydavo, jog namuose esama galimai padirbtų pinigų, kuriuos būtina patikrinti, vėliau atėjusiam asmeniui žmonės atiduodavo pinigus ir pastarasis pasišalindavo.
Įtariama, jog vos 2020 m. gegužės mėnesį iš įkalinimo įstaigos išėjęs vyras, liepos 11 d., iš pradžių bendrininkams paskambinus telefonu ir įteigus jog 1931 m. gimusi moteris neva turinti namuose netikrų kupiūrų, užsuko pas Debreceno g. gyvenančią senjorę įr apgaulės būdu pasisavino 1370 eurų. Tuo tarpu liepos 22 d. paskambinęs, o vėliau užsukęs pas 1935 m. gimusią moterį, įtariamasis nurodė esantis ekspertas patikrinsiantis pinigus. Moteriai ant stalo išdėliojus 6000 eurų, asmuo paprašė pateikti asmens dokumentą, o senjorei pasitraukus jo ieškoti, čiupo pinigus ir ketino sprukti. Moteris sprunkantį įtariamąjį dar bandė sulaikyti, tačiau įvykus susistumdymui griuvo ir tariamam ekspertui pavyko pabėgti. Analogiška sukčiavimo schema pritaikyta ir liepos 31 d. – pas 1927 m. gimusią I. Simonaitytės g. gyventoją užsukęs vyras, įtariamas išviliojęs 1800 eurų. Tuo tarpu rugpjūčio 14 d. įvykiai klostėsi kiek kitaip – kaip įtariama, bendrininkams iš pradžių paskambinus 1936 m. gimusiai moteriai dėl namuose neva laikomų padirbtų pinigų, į namus atėjus pareigūnu prisistačiusiam asmeniui, senjorė nurodė pinigų neduosianti, kol pastarasis neatsivesiantis liudininko. Tačiau senjorės nelaimei, 1982 m. gimusio įtariamojo automobilyje laukė bendrininkas, kuris ir sutiko pabūti „liudininku“, tad moteris įtariamiesiems atidavė turėtus 2200 eurų.
Skaičiuojama, kad per tiriamąjį laikotarpį bendrai iš visų nukentėjusiųjų galėjo būti pasisavinta apie 20 260 eurų – mažiausia išviliota suma 500 eurų, daugiausia – 6000 eurų.
1982 m. gimusiam asmeniui pareikšti įtarimai pagal LR BK 182 str., 180 str. 1d. ir 22 str. 1 d.
Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.


  • © 2022 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN