Keičiasi Akmenės rajone esančio Menčių tvenkinio prieigų kraštovaizdis

Naujienos: Savivalda , 2021-04-22 15:39
El. pašto adresas: zemaitija.lt@gmail.com
Vietovė: Akmenės r.
Keičiasi Akmenės rajone esančio Menčių tvenkinio prieigų kraštovaizdis

Akmenės rajono savivaldybės administracija 2017 m. liepos mėnesį pradėjo įgyvendinti ES fondų lėšomis iš dalies finansuojamą projektą „Akmenės rajono vietovių kraštovaizdžio tvarkymas“ (projekto kodas 05.5.1-APVA-R-019-61-0003; toliau – Projektas). Įgyvendinant šį projektą numatytas Sablauskių (vad. Menčių) tvenkinio prieigų kraštovaizdžio formavimas ir ekologinės būklės gerinimas gamtinio karkaso teritorijoje bei Alkiškių smėlio karjero kasybos darbais pažeistų žemių tvarkymas.

Šiuo metu ryškėja Menčių tvenkinio prieigose atliekamų darbų pabaiga. Jau įrengti du apžvalginiai lieptai ir apžvalginė aikštelė, pašalinti krūmai ir kita augmenija, sutvarkyta pakrantė, įrengti takai. Pažymėtina, kad darbai vykdomi nepažeidžiant kraštovaizdžio ekologinio stabilumo, palaikomas ir stiprinamas gamtinio karkaso struktūrų vientisumas, naudojamos tik natūralios medžiagos.

Tikimės, kad Projekto įgyvendinimo metu sukurta Sablauskių (vad. Menčių) tvenkinio prieigų infrastruktūra ateityje taps patrauklia rajono gyventojų lankoma vieta gamtos pažinimo tikslais.

Už nuotraukas dėkojame Karoliui Driezui.Tarptautinio bendradarbiavimo ir komunikacijos skyriaus informacija
šaltinis: https://akmene.lt/naujienos/keiciasi-menciu-tvenkinio-prieigu-krastovaizdis/2847


  • © 2022 - Visos teisės saugomos.
  • Redakcijos ir publikuojamų straipsnių autorių nuomonės gali nesutapti.
  • Už autorių pateiktų straipsnių turinį, nuotraukas ir kitą medžiagą redakcija neatsako. Už užsakovų pateiktų skelbimų ir reklamų turinį ir klaidas redakcija neatsako. Galimai užgaulingi, įžeidžiantys ar kitaip šmeižiantys skaitytojų komentarai pastebėjus ištrinami.
  • Kopijuoti, dauginti bei platinti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.
  • Susisiekite su redakcija: zemaitija.lt@gmail.com
LT RU EN